0.212 644 47 45 

Nem Alma

Dijital Dönüşüm İçin Güvenilir Ortağınız...

NEM ALMA NEDİR ?
Nem alma cihazları nem oranının yüksek olduğu yerlerde nemin istenilen seviyeye indirilmesini sağlayan cihazlardır.

Aşırı nem, insanları yüksek sıcaklıktan daha fazla rahatsız eder. İnsanlarda sağlık problemlerine, kapalı mekanlarda rutubet ve kötü koku oluşumuna, elektronik ekipmanlarda arıza ve hasara neden olabilir. Konfor açısından ideal nem oranı % 50-55 arasındadır.

Nem alma cihazlarının üzerindeki higrostat sayesinde nem oranı istenilen değerde ayarlanabilir. Portatif olmaları sayesinde istediğiniz ortamın nemini almak için farklı mekanlara taşınabilir, dekoratif görünümü sayesinde her ortama uyum sağlar.

Nem alma prosesinde, Nemli hava, evaporatör serpantini üzerinden geçerken çiğ nokta sıcaklığının altına düşerek içerisindeki nem yoğuşmaya başlar ve yoğuşan nem su toplama kabında toplanarak veya drenaj bağlantısı ile boşaltılır. Evaporatörden çıkan soğuk ve nemi giderilmiş hava kondenserden geçirilerek tekrar ısıtılır. Odaya nemi alınmış ve sıcaklığı oda sıcaklığından birkaç derece artırılmış olarak üflenir.

KULLANIM ALANLARI
Nem alma cihazları evlerde, depolarda, arşivlerde, müzelerde, kapalı yüzme havuzlarında, fitness ve sağlık merkezlerinde, seralarda, mahzenlerde, inşaat sektöründe, korozyon korumasında,beton ve şap kurutmasında, su arıtma ve dolum tesislerinde kullanılır.

DEPOLAMA
Tarım ürünlerinin,baharatların,elektronik cihazların,kağıt ürünlerin vs. Depolanması sırasında,ürün için gereken en iyi ortam bağıl nemini sağlamak amacıyla nem alma cihazları kullanılmaktadır.Çürüme ve küf oluşumunun genel anlamda önlenebilmesi için,bağıl nemin %70’inin altında tutulması gerekmektedir.

İNŞAAT KURUTMA
Yeni binalarda kurutma yapmak için en önemli neden,binanın kullanıma başlamasından sonra ısıtma maliyetlerinde olağanüstü tasarruf sağlanmasıdır.Yapı kurutması sayesinde inşaatın bitimini izleyen ilk 5 yılda %300’e varan tasarruflar sağlanabilmektedir.
İnşaatı devam eden binalarda kurutma yapmanın önemli bir avatajı ise,inşaat sürelerinin belirgin bir şekilde kısaltılmasıdır;böylelikle Boyama,yer kaplama,ve bunu izliyen diğer çalışmalara,erkenden başlanabilir.
Bir yapı kurutması,yukarıda bahsedilen açıklamalara dayanarak,temel olarak soğutmalı nem alma cihazları ile yapılmalıdır.

SEL YANGIN VE DOĞAL AFETLER
Sel , su baskını yangın vb. felaketlerden sonra ortamdaki nemin kurutulması önem taşır ne kadar çabuk kurutulursa yapıya ve içeride bulunan eşyaların kurtulma şansı o kadar artar

 • KULLANICI GÖRÜŞLERİ

  NİV danışmanlık ekibinden hizmet almaktayız. Gerek verdikleri destek gerekse sunmuş oldukları çözümler ile başarılı sonuçlara ulaştık. Tüm işlerimizi NİV Danışmanlık ile yönetmekteyiz. NİV danışmanlık ekibine güvenimiz tam.  

  Ahmet KAŞ,
  Bilgi İşlem Yöneticisi

 • KULLANICI GÖRÜŞLERİ

  2014 yılından itibaren NİV danışmanlık ekibinden hizmet almaktayız. Gerek verdikleri destek gerekse sunmuş oldukları çözümler ile başarılı sonuçlara ulaştık. Tüm işlerimizi NİV Danışmanlık ile yönetmekteyiz. NİV danışmanlık ekibine güvenimiz tam.  

  Kemal TURAN,
  Bilgi İşlem Yöneticisi